A végére elfáradtunk

VBW CEKK CEGLÉD - SOPRON BASKET 52–73 (11–18, 16–15, 16–20, 9–20)

Nem kezdtük jól a mérkőzést, hiszen sok dobásunk jött ki a gyűrűből ás így percekig csak a Sopron szerzett pontokat, de fel tudtunk zárkózni a vendégekhez. Sokáig tartani is tudtuk a 3-4 pontos különbséget, bár a negyedek vége mindig jobban sikerült a soproniaknak
A harmadik negyed közepéig tudtuk tartani a lépést a vendégekkel és addig szoros volt a mérkőzés, majd ahogy fáradtunk, úgy kezdett elhúzni a bajnoki címvédő, akik végül magabiztos győzelmet arattak. Jól fog jönni a következő néhány hét szünet, amikor a sérültek állapota tovább javulhat, és az új játékosunkat, Shayla Coopert is be lehet építeni a csapatba, aki nem sokkal a mérkőzés előtt érkezett meg Ceglédre.
Foyltatás február 21-én a Vasas ellen.

Cegléd, 550 néző. V: Földházi, Söjtöry, Kovács N.

CEGLÉD: MEDGYESSY 14/3, Kányási 9/3, Popovics 6, Mokango, MAKSZIMOVICS 10. Csere: Katona Sz., Cooper 6, Zsovár 7/3, Révész B., Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
SOPRON: FEGYVERNEKY 9, Turner 5/3, Dubei 4, LANGHORNE 19/3, Jovanovics 9. Csere: Határ 6, Weninger 2, CRVENDAKICS 16/6, Page 3, Czukor. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 5. p.: 0–8. 8. p.: 1–14. 11. p.: 14–18. 13. p.: 16–19. 16. p.: 21–24. 19. p.: 25–29. 24. p.: 35–39. 34. p.: 46–59

Edzői nyilatkozatok:
Cziczás László: – Messze nem a legjobb csapatunkkal tudtunk kiállni a bombaerős Sopron ellen, de tisztességgel helytálltunk. Három negyeden keresztül ki-ki meccset játszottunk, gratulálunk ellenfelünknek a győzelemhez és az Euroliga-meneteléshez is.
Roberto Íniguez: – Jól kezdtük a mérkőzést, de aztán belealudtunk. A félidőben nagyon mérges voltam, a második játékrésszel viszont már elégedett lehetek. Figyelembe kell venni, hogy nagyon nehéz menetelésben voltunk.